Home Filma Shqip Vajzat me kordele të kuqe

Anëtarë Online

None

Online në chat

No users online

Publikoje Në:

Facebook MySpace Twitter Digg Delicious Stumbleupon Google Bookmarks RSS Feed 

Vizita albart

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterSot121
mod_vvisit_counterDje181
mod_vvisit_counterKëtë javë692
mod_vvisit_counterJavën e kaluar933
mod_vvisit_counterKëtë muaj4511
mod_vvisit_counterMuajin e kaluar5165
mod_vvisit_counterTotali514395

Online (deri para 20 min.): 5
IP juaj: 54.158.170.212
,
Tani jemi: 30-03 -2017 20:30
Vajzat me kordele të kuqe pdf Shtyp Email
nga Administrator   
E hanë, 20 Korrik 2009 12:21

 Filmi ka ne qender jeten shkollore te disa vajzave gjate periudhes se fashizmit. Jeta se bashku me Dhuraten dhe disa shoqe te tjera formojne levizjen guerile antifashiste brenda shkolles. Gjate nje feste, mesuesit fashiste duan te detyrojne nxenesit te kendojne himnin fashist, gje qe con ne kryengritjen e vajzave. Ne kete proteste Jeta arrestohet dhe me pas pushkatohet. Regjisor Gezim Erebara, Skenari Luan Rama, Gezim Erebara. Kompozitor Aleksander Lalo. Interpretojne : Marjeta Ilo, Anisa Markajan, Vangjel Heba, Tinka Kurti, Drita Pelingu, Shpresa Berdellima, Dimitra Plasari, Teuta Keci, Arben Imami, Edmond Budina, Sander Prosi, Zhani Zicishti, Edita Shkreta, Rudina Kavoci, Vangjel Toce, Agim Shuka, Llambi Kacani, Marika Kallamata, Eva Pellumbi, Vegim Xhani

 

 

 

Comments  

 
0 #2 eli 2010-08-28 00:28
Quoting Dj kaso:
me pelqen shum ky filem

me pelqen shum ky film
Quote
 
 
0 #1 Dj kaso 2010-03-05 00:00
me pelqen shum ky filem
Quote
 

Add comment

Jeni të lutur të bëni komente që i përbahen një gjuhe të çensuruar dhe jo fyese për askënd.
Duhet të dini se komentet mund të lexohen nga çfarëdolloj grupmoshe dhe komentet e pahijshme jo vetëm që prishin imazhin e faqes por mund të rezultojnë të pakëndshme për lexuesit e tjerë.
Për ata që nuk rrespektojnë këto rregulla do të merren masa të menjëhershme.
Gjith të mirat,
Albart


Security code
Refresh

Joomla templates provided by Web Hosting Art
Lajme: STUDIO RISTYLE - kameraman, fotograf,dj, krijime websitesh (E hanë, 23 Korrik 2012 10:32)
Kulture: STUDIO RISTYLE - kameraman, fotograf,dj, krijime websitesh (E hanë, 28 Maj 2012 10:59)
Kulture: DASMA SHQIPTARE (E hanë, 28 Maj 2012 10:55)
Kulture: Hapet faqja e turizmit shqiptar nga ecaty.com (E shtunë, 19 Maj 2012 11:26)
Lajme: Gëzuar Vitin e Ri 2011 (E enjte, 30 Dhetor 2010 22:04)
Notizie flash: Gezuar Festat (E premte, 24 Dhetor 2010 22:54)
Notizie flash: Gezuar Festat (E premte, 24 Dhetor 2010 22:48)
Teknologji: Nje loje e re ne shqip (E hanë, 04 Tetor 2010 20:06)
Lajme: bashkepunim me ecaty.com (E diel, 14 Mars 2010 13:51)
Teknologji: Trasformoni një faqe web në pdf (E diel, 17 Janar 2010 12:20)